Дорога у прірву або чому українці ризикують опинитися на руїнах ...одною з головних причин колапсу нашого ЖКГ є те, що люди банально не усвідомлюють себе співвласниками будинків як цілісних майнових комплексів. Їм просто ніхто про це ніколи не казав – а самі вони не читають, звісно ж, ані Цивільний Кодекс, ані Рішення Конституційного суду України....
Абсолютна ж більшість українців щиро вважає, що їм належать лише їхні квартири, а все решта, що знаходиться за дверима цих квартир, належить невідомо кому. Може, ЖЕКу, а може – державі чи місцевій мерії.
....Відповідно, люди мають смішні "дівочі" ілюзії щодо того, що хтось інший, якась "невідома сутність", яка є власником всіх тих частин будинку, які знаходяться поза межами їхніх квартир – зобов'язана дбати про весь будинок як цілісність, ремонтувати дахи та під'їзди, ганяти пацюків в підвалах, міняти труби, проводку та інші комунікації, тощо. А коли будинок розвалиться – ця "невідома сутність" всєнєпрємєннєйше роздасть людям натомість новесенькі квартири.
При цьому, переконати пересічного українця в тому, що ніхто нічого не ремонтуватиме (з 1998 року гроші з бюджету на капремонти не виділялися, і звісно ж, і надалі не виділятимуться), бо уявити, аби хтось навіщось ремонтував чуже приватне майно – практично неможливо. "ЖЕК/держава/місцева влада ЗОБОВ'ЯЗАНІ відремонтувати наш будинок" – як зазомбований, повторює свою улюблену мантру наш "пересічний". На питання – а з якого переляку хтось має ремонтувати ЧУЖЕ майно?! – слідує відповідь на кшталт "ми двадцять років платили ЖЕКу – куди поділися наші гроші?!"
Уявіть собі, що ви двадцять років поспіль ходите в магазин, де вам за ваші повновісні гроші дають якусь гниль, обважують вас та обраховують. Але ви замість того, аби після першого ж епізоду обману послати продавця під три чорти, змусити повернути гроші та ще й по пиці йому настукати – ви всі ці двадцять років терпите це неподобство. Та ще й сподіваєтеся, що "колись" директор цього магазину подарує вам ресторан чи навіть казіно – адже ви всі двадцять років платили йому гроші практично ні за що, і десь же ж ці гроші мали "накопичитись!". Абсурд, еге ж? В ситуації з магазином – безумовно....
|