Понеділок, 07.07.2025, 11:06
ОСББ Наукова 29 м.Львів
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Актуальні новини [114]
Архів [1]
Календар
«  Грудень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Головна » 2009 » Грудень » 11 » Переваги ОСББ
17:55
Переваги ОСББ
                                 Шановні сусіди, власники квартир!
 На сьогоднішній день у місті Львові стало загальновідомим питання створення об”єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), як найбільш прогресивної форми самоорганізації громадян.
Багато мешканців міста все ще сподіваються, що власники чи колишній одноосібний власник будинку в майбутньому зможе провести капітальний ремонт їхнього будинку чи поліпшити якість поточних ремонтів у будинку. На жаль у більшості випадків сподівання ці не мають підгрунтя. У тому випадку, коли контроль за якістю робіт у будинку та відповідальність за своєчасне фінансування цих робіт перейде від органів влади до мешканців будинку, можна сподіватися на зміну ситуації.
  Основні переваги створення об”єднаннь.
  Мешканці мають можливість:
1.Створити власну управлінську структуру для вирішення проблеми утримання будинку та прибудинкової території.
2.Покращити фізичний стан будинку та умови проживання у ньому.
3.Контролювати якість робіт у будинку.
4.Обирати на конкурсній основі підрядників для покращання якості утримання будинку та скорочення загальних витрат.
5.Контролювати використання коштів за послуги з утримання будинку та прибудинкової території.
  Процес створення ОСББ розпочався ще у 1996 році.
  ОСББ – юридична особа, створена власниками для управління, утримання та використання неподільного та загального майна.Об”єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між членами об”єднання.
  Вищим керівним органом ОСББ є загальні збори. На загальних зборах члени об"єднання здійснюють своє право вирішувати пов"язані з діяльністю ОСББ питання, такі як: затвердження річного звіту та плану господарської діяльності наступного року, внесення змін в статут, вибори правління і ревізійної комісії, використання (наприклад, здача в оренду) допоміжних приміщень будинку.
  Основним документом, який закладає правову базу для побудови взаємин між окремими власниками житлових та нежитлових приміщень у будинку, де створено об”єднання, є статут об”єднання.
  Об”єднання мають на меті залучення громадян не тільки до участі у вирішенні питань впорядкування будинків та прибудинкової території, встановлення добросусідських відносин, а й повне самообслуговування та самофінансування житла. Вони самостійно розраховують розміри внесків членами ОСББ на утримання будинку та прибудинкової території, здійснюють контроль за поступленням платежів мешканців за надані житлово-комунальні послуги у конкретному будинку, а також за раціональним використанням цих коштів.
  Поточний контроль за надходженням та витрачанням коштів в об”єданні здійснює правління об”єднання. Правління періодично звітується на загальних зборах про виконання фінансового плану. Правління укладає угоди та наймає на роботу працівників для виконання робіт по утриманню будинку.
  Утримання будинку та прибудинкової території здійснюється або власними силами об”єднання, або на основі укладання договору з попереднім балансоутримувачем будинку (наприклад, з ЛКП).
  Одночасно, ОСББ можуть сприяти надходженню додаткових коштів на утримання будинку та прибудинкової території за рахунок надання в оренду об”єктів, що перебувають у спільній власності (господарських та нежитлових приміщень, прибудинкових територій, тощо), спрямовувати їх на впорядкування житла та поліпшення умов для проживання.
  На даний час є повна законодавча база для створення об”єднань співвласників багатоквартирних будинків. У листопаді 2001 року прийнято Закон України "Про об”єднання співвласників багатоквартирного будинку”, який регулює Порядок створення, реєстрації, діяльності та ліквідації об”єднань. На виконання цього закону постановою Кабінету Міністрів України у 2002 році затверджено:
  - Порядок державної реєстрації ОСББ;
  - Порядок передачі житлового комплексу з балансу на баланс. Звичайно є певні труднощі та проблеми. Однак, загалом створення ОСББ має переваги. Адже, як показує досвід роботи, саме ініціатива мешканців є одним із важелів успішного реформування житлового господарства, коли кожен мешканець стає господарем не тільки у своїй квартирі, а й у будинку та місті в цілому.
Категорія: Актуальні новини | Переглядів: 254 | Додав: Platina
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Міні-чат
Пошук
Copyright MyCorp © 2025 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz